MinecraftPE (Pocked Edition) Türkçe Yapma

MinecraftPE (Pocked Edition) da artık Türkçe dil seçeneği olacak.

Türk oyuncuların, özellikle de çocukların severek oynadığı Minecraft Pocket Edition, masaüstü sürümünde Türkçe dil desteği sunmasına rağmen mobil de sunmuyor. Bu nedenle oyunseverler Türkçe dil isteğini çeşitli yöntemlerle Minecraft'ı geliştiren Mojang ekibine iletmiş olsalar da bu istekleri maalesef yerine getirilmedi. 

Oyunseverlerin bu konudaki isteklerini göz önüne alan bir geliştirici, Minecraft PE için Türkçe yama geliştirmiş. Bu yama sayesinde, Minecraft PE'nin v0.16.0 ve üzeri versiyonları tamamen Türkçe'ye dönüşüyor ve bu da Minecraft ın daha anlaşılır bir şekilde oynamasını sağlıyor. "Türkçe Dil: Minecraft PE" adıyla Google Play'de yayımlanan bu basit aracı kullanması oldukça basit. İlk önce buraya basarak uygulamaya ait yama dosyasını indirin telefonunuza veya tabletinize kurun. Kurulum işleminin ardından uygulamayı açın. Uygulamanın açtığınızda yeşil renkli bir "kur" butonu göreceksiniz. Bu butona bastığınızda Türkçe dil dosyaları Minecraft Pocket Edition'ın dil dosyalarına eklenmeye başlayacak ve işlem sonunda oyun tamamen Türkçe dil desteğine kavuşmuş olacak. Hepsi bu kadar. Oyuna girdiğinizde Türkçe olarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Türkiye'de milyonlarca oyuncusu olmasına rağmen Türkçe dil desteği sunmayan Minecraft Pocket Edition oyununa "Türkçe Dil: Minecraft PE" yama uygulaması sayesinde Türkçe dil desteği kazandırabilirsiniz.

Tekrar hatırlatalım. Bu yama Minecraft PE'nin v0.16.0 ve üzeri sürümlerinde çalışıyor. Yamayı kurmadan önce Minecraft sürümünüzün uyum sağladığından emin olmalısınız, aksi halde uygulama çalışmayacaktır.

İyi Oyunlar...

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Aşağıda yorum formundan görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Diğer Blog Yazılarımız'a göz atmak için tıklayınız.

Site Hakkında

Minecraft'a gönül vermiş bir ekip tarafından sevgiyle işletilmektedir.

Yasal Uyarı

McDepo.com Mojang AB ile partner veya satıcı olarak ilişkisi yoktur. Minecraft oyunu tescilli ürünleridir.

© Copyright 2018 McDepo - Tüm hakları saklıdır.